Co ma wpływ na naszą zdolność kredytową w banku?

Aktualnie wiele osób ubiega się o kredyt - system bankowy uzależnił od siebie sporo ludzi. Mówi się że banki całkiem chętnie użyczają kredytów, aczkolwiek trzeba to uściślić. Nie każdy bowiem jest w stanie zdobyć przyzwolenie od banku w postaci zdolności kredytowej. To oczywiście banki badają szczegółowo swoich przyszłych lub niedoszłych wierzycieli. Co jednak ma wpływ na zdolność kredytową?

Co jest przewodnim argumentem dla dużej części banków w chwili kiedy klient składa wniosek kredytowy? Przede wszystkim kluczowe są stałe wpływy, w drugiej kolejności ważne są też jego zobowiązania. Bank chce być pewny że interesanta prócz rat kredytowych stać też na normalne codzienne koszty utrzymania. Być może to wydać się wprost śmieszne ale na to czy bank udzieli nam kredytu mogą wywrzeć wpływ takie elementy jak tytuł własności osobistego samochodu, potomstwo, wartość zastawianej hipoteki w wypadku kredytu pod hipotekę czy nawet dysponowanie kartami płatniczymi.

Zazwyczaj banki wypłacają drobne pożyczki gotówkowe, mimo że już dawno odeszły od formy kredytów za okazaniem dokumentu osobistego. Pomimo tego osobnym dodatkowym dokumentem jaki musimy przedłożyć jest zaświadczenie o o stałych przychodach. Bank w którym prowadzimy konto i w którym ubiegamy się o małą pożyczkę, sprawdzi naszą historię i jeżeli całość będzie w porządku - pomyślnie udostępni finanse.

Całkowicie inaczej prezentuje się kwestia w sytuacji sporych kredytów. Te udostępniane są na długi czas - w większości wypadków z grubsza 25 do 30 lat i między innymi z tej przyczyny kluczową rolę może odgrywać nawet wiek kredytobiorcy. W sytuacjach kredytów hipotecznych brana jest pod uwagę cena zastawianej posiadłości, bilans finansowy kredytobiorcy i zwłaszcza jego czyste konto w Biurze Informacji Kredytowej. Oczywiście każdy bank oferuje odmienne warunki, także należy zapoznać się z każdą propozycją.